Bu Piliç

Tıpkı Kula gibi Balıkesir’in önde gelen ve kentin ekonomik hayatında söz sahibi olan Karahallılar ile kurulan stratejik işbirliğinin sonucu olarak faaliyete geçen bir başka Kula yatırımı ise Bupiliç’tir. İki aile ortaklığında 2003 yılında satın alınan ve 2004 yılında faaliyete geçen Bupiliç tesislerinde özel hijyenik anti-bakteriyel zemin ve hava soğutma sisteminin yanı sıra üretim ve atık değerlendirme sistemi de bulunmaktadır.

620 kişinin çalıştığı Bupiliç hem yemek sanayine hem de günlük tüketime hizmet etmektedir. Avrupa Birliği standartlarında günlük 100.000 adet Broiler kesim gerçekleştiren Bupiliç için yüzü aşkın sözleşmeli yetiştirici, 2 milyona yakın etlik piliç yetiştirmektedir.

Kalite Yönetim Sistemi ve Gıda Güvenliği konularında son derece güvenilir bir kuruluş olan Bupiliç’in İtalyan RINA tarafından verilen ve tüm bölge müdürlüklerini kapsayan ISO 9001:2000, BRC ve HACCP sertifikaları bulunmaktadır.

Tüvtürk 2K Taşıt Muayene

Özelleştirme İdaresi’nce ihale edilerek TÜVTÜRK tarafından 20 yıllığına alınan araç muayene istasyonlarının Balıkesir, Çanakkale ve Tekirdağ illerindeki iş ortağı olan 2K Taşıt Muayene İstasyonları A.Ş. tıpkı Bupiliç gibi Kula ve Karahallılar aileleri ortaklığında 2007 yılında kurulmuştur. Şirketimiz Balıkesir, Çanakkale ve Tekirdağ il ve ilçelerinde 9 sabit, 6 gezici muayene istasyonu ile yılda 340.000’i aşkın araç muayene ederek ülkemizin trafik güvenliğine katkıda bulunmaktadır.

Esinti Enerji

Esinti Enerji Üretim ve San. Tic. A.Ş Ekim 2007 yılında 20 Milyon TL öz sermayesi ile kurulmuştur. Firma Yenilenebilir Enerji Sektöründe faaliyet göstermektedir. Misyon; Yenilenebilir Enerji kaynaklarından elde edilen enerji çevreye duyarlı ve sürdürülebilir bir enerjidir. Dünya’nın ve ülkemizin bu enerjiyi üretmesine katkı sağlamaktır. Vizyon; Yenilikçi, ilkeli, akılcı, çevreye duyarlı ve sorumlu yaklaşımımızla Yenilenebilir Enerji sektöründe en iyilerden olmak için çalışacağız.

Biyogaz

Projenin amacı Balıkesir Biyogaz İşletmeleri A.Ş.’ nin kurucu ortaklarının sahip olduğu hayvan çiftliklerinden ve bölgedeki hayvan çiftliklerinden çıkan gübrelerin toplanıp değerlendirilerek ekonomiye kazandırılmasıdır. Proje kapsamında 95 ton/gün atık metan ve elektriğe dönüştürülecektir.

Kent Yaşam

Balıkesir’in zengin tarihini geleceğe daha da güçlü bir şekilde taşımayı hedefleyen Kent Girişim, yepyeni bir yaşamın kapılarını açıyor. Yaşam Kent projesiyle Balıkesir’deki yaşamı sizler için yeniden tasarlıyor. Ortak hayalleri gerçeğe dönüştüren bu proje, kente yeni bir çehre kazandırırken yaşam standartlarınızı da hayallerinizin bile ötesine taşıyor.